Nejčastější dotazy

ZDE NALEZNETE ODPOVĚDI NA VAŠE NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

kliknutím na konkrétní dotaz se Vám zobrazí i odpověď

Pokud se Vám nechce zdlouhavě číst a máte dotazy na naše trampolíny, žádný problém, neváhejte a přímo nám zavolejte na tel. 724 525 321, velmi rádi se Vám budeme věnovat, zodpovíme všechny Vaše otázky a volat můžete kdykoliv včetně víkendů.

 1. Jaká vylepšení mají naše trampolíny ve srovnání s konkurencí?
 1. Jaký průměr trampolíny pořídit?
 1. Jak lze trampolínu zakoupit?
 1. Kolik „U“ noh a trubek ochranné sítě by měla mít kvalitní trampolína?
 1. Jaká by měla být délka trubek ochranné sítě, jak by měla být připevněna ke konstrukci trampolíny?
 1. Kolik trubek ochranné sítě by mělo být a proč?
 1. Jaký je rozdíl mezi materiálem PE (polyetylén) a PVC (polyvinylchlorid)?
 1. Z čeho je vyroben ochranný kryt pružin trampolína FASTJUMP?
 1. Z jakého materiálu je vyrobena skákací plocha našich trampolín?
 1. Z jakého materiálu jsou vyrobeny rukávy ochranné sítě a proč?
 1. Je potřeba žebřík a je součástí balení trampolínového setu?
 1. Co všechno obsahuje trampolínový set našich trampolín?
 1. Pořídit trampolínu s vnější ochrannou sítí nebo trampolínu s vnitřní ochrannou sítí?
 1. Jsou všechny náhradní díly na trampolíny skladem?
 1. Lze na trampolíny FASTJUMP použít náhradní díly od jiných výrobců?
 1. Mají všechny naše trampolíny certifikáty o bezpečnosti a kvalitě?
 1. Je nutné trampolínu kotvit proti větru a jak?
 1. Je nutné trampolínu na zimu ukládat?
 1. Jak dlouho trvá než trampolínu postavím a jak je to náročné?
 1. Naložím trampolínu do osobního automobilu?
 1. Je možná prohlídka a osobní odběr trampolíny?
 1. Máte další dotazy na naše trampolíny?

 

 

Jaká vylepšení mají  naše trampolíny ve srovnání s konkurencí?

U našich trampolín naleznete celou řadu vylepšení proti konkurenčním trampolínám, ať už se jedná o vylepšení konstrukce či kvality použitých materiálů, všechna vylepšení i s obrázky pro lepší představu naleznete zde

 

Jaký průměr trampolíny pořídit?

Před pořízením zahradní trampolíny pro děti si každý klade otázku pro jaký průměr trampolíny se má rozhodnout? Nejčastěji prodávaným rozměrem je trampolína 305 cm, pro malé děti je tento rozměr jak z hlediska uživatelského pohodlí, záboru pozemku a přijatelné ceny nejvýhodnější s nejlepším poměrem těchto ukazatelů.

Pro větší děti je pak již lepší trampolína 366 cm, tato trampolína nemá o tolik větší nároky na velikost pozemku a její hlavní výhoda je v tom, že na trampolíně je větší prostor a hrozí tak menší riziko úrazu, tento rozměr je v pořadí prodejnosti na druhém místě a to velmi těsně za trampolínou 305 cm. Nejméně prodávaným průměrem pro opravdu náročné zákazníky je trampolína 427 cm, tato trampolína potřebuje opravdu velký pozemek a na malou zahradu se z tohoto důvodu moc nehodí.

Trampolíny o průměru 244 cm již nenabízíme, protože je poměrně dost malá a svým rozměrem nedokáže splnit nároky na uživatelský komfort a bezpečnost.

trampolína 305 cm

Obr.: nejprodávanějším rozměrem trampolína 305 cm

Jak lze naší trampolínu zakoupit?

Zakoupit naše trampolíny je velmi jednoduché, buď je můžete zakoupit přímo přes náš internetový obchod a nebo můžete udělat objednávku přes email: fakturacevelo@seznam.cz nebo jednoduše přes tel. číslo: 720 679 679, volat a objednávat můžete každý všední den od 8 do 15 hodin.

 

Kolik „U“ noh a trubek ochranné sítě by měla mít kvalitní trampolína?

Kvalitní trampolína o průměru 305 cm by měla mít vždy a za všech okolností 4 „U“ nohy, problém je v tom, že řada prodejců nabízí tyto trampolíny pouze s počtem 3 „U“ nohy, což se negativně projevuje na nosností celé trampolíny dále její stabilitě a tím i její bezpečnosti, dostatečný počet „U“ noh je pro bezpečnost trampolíny naprosto nezbytný. U trampolín o průměru 427 cm je pak nutné, aby počet „U“ noh byl 6.

trampolína s čtyřmi U nohy

Obr.: pro stabilitu trampolíny je důležité, aby měla vždy 4 „U“ nohy

Jaká by měla být délka trubek ochranné sítě, jak by měla být připevněna ke konstrukci trampolíny?

Vždy kupujte pouze trampolíny s dostatečně dlouhými trubkami ochranné sítě, které jsou až na zem a jsou ke konstrukci připevněny masivními tvarovanými sponkami, které vytváří pevné spojení a nedochází k vyklouznutí trubek, jako u ošizených sponek, které jsou pouze z ohnutých šroubů a křídlových matic.

Nejhorší řešení spojení trubek ochranné sítě s konstrukcí jsou vrtané trubky, které jsou připevněny šrouby, při tomto řešení jsou trubky obvykle ještě navíc zkrácené a v místě kde jsou navrtané dochází nejdříve k jejich ohnutí a posléze i k následnému zlomení trubky a tím nevratnému zničení.

Zkrácené trubky ochranné sítě mají obvykle nejlevnější trampolíny, které jsou velmi ošizené na kvalitě a nabízejí je často prodejci na různých portálech a dále pak prodejci z Polska či z měst z blízkosti Polska jako je Český Těšín, Ostrava, Havířov, kteří jsou na Polsko navázané, těmto trampolínám se raději velkým obloukem vyhýbejte, ušetříte si tím spoustu starostí a zklamání.

 

Kolik trubek ochranné sítě by měla trampolína mít a proč?

Každá bezpečná dětská trampolína by měla mít dostatečný počet trubek ochranné sítě, aby byly rozestupy mezi jednotlivými trubkami co nejmenší a síť měla tak co největší účinnost při zadržení padající osoby. Platí zlaté pravidlo, že každá „U“ noha byla mít dvě trubky ochranné sítěu trampolíny o průměru 305 cm by to tedy mělo být 8 trubek ochranné sítě, u trampolíny 366 cm by to mělo být též 8 trubek ochranné sítě a u trampolíny 427 cm by to mělo být dokonce 12 trubek ochranné sítě, ale právě u rozměrů nad 400 cm má většina trampolín pouze 6 trubek ochranné sítě, tzn. na každou „U“ nohu pouze jednu, toto je zcela nepřípustné, protože rozteče mezi jednotlivými trubkami jsou tak velké, že síť má buď velmi malou nebo již skoro žádnou zádržnou hodnotu a síť pak není schopná zadržet osobu, která do ní spadne.

 

Jaký je rozdíl mezi materiálem PE (polyetylén) a PVC (polyvinylchlorid)?

Mezi těmito dvěma materiály je obrovský rozdíl v kvalitě a životnosti, materiál PE používají prakticky všechny výrobci a má ho tak většina trampolín a to nejčastěji v černé barvě na rukávech ochranné sítě a dále pak v modré barvě na kryt pružin, materiál PE je o mnoho slabší, není nijak vyztužený a hůře odolává povětrnostním podmínkám.

Naproti tomu nejlepší trampolíny na trhu používají jak na kryty pružin z obou stran tak i na rukávech ochranné sítě velmi odolný, textilní mřížkou vyztužený PVC materiál, PVC materiál je mnohem silnější, pevný na tah, UV odolný a velmi dobře odolává povětrnostním podmínkám, naše trampolíny FASTJUMP používají silnější PVC materiál v modré a zelené barvě.

PVC

 

Z čeho je vyroben ochranný kryt pružin trampolína FASTJUMP?

Kryt pružin je u trampolín FASTJUMP vždy vyroben z kvalitního UV odolného PVC (polyvinylchlorid) z modré či velmi líbivé zelené barvy, které je pro větší odolnost a životnost stříkané na textilní mřížku a materiál pak svojí pevností a životností výrazně předčí jiné materiály. U všech trampolín FASTJUMP používáme PVC na nejen na vrchní, ale i na spodní část krytu pružin, pozor na trampolíny, které mají PVC pouze na vrchní straně krytu a spodní je z PE (polyetylén), spodní část krytu se Vám tak velmi rychle rozpadne a největší pozor pak na trampolíny, které mají PE z obou stran, takový kryt pružin je po jedné sezóně úplně na vyhození.

PVC materiál

Obr.: Již na první pohled je poznat kvalitnější PVC materiál vlevo ve srovnání slabého PE vpravo, naše trampolíny jsou vždy kvalitní a používají pouze PVC

 

Z jakého materiálu je vyrobena skákací plocha našich trampolín?

Skákací plocha trampolíny je vždy a za všech okolností vyrobená z kvalitního UV odolného PP mesh (polypropylen), tento materiál je velmi odolný a má vysokou životnost, pozor na nejlevnější trampolíny, které často mívají pouze ošizenou skákací rohož s nízkou životností a skákání na nich může být velmi nebezpečné.

skákací plocha

Obr. skákací plocha trampolíny je vyrobena z kvalitního UV odolného PP mesh materiálu

 

Z jakého materiálu jsou vyrobeny rukávy ochranné sítě a proč?

Trampolíny FASTJUMP mají rukávy ochranné sítě vyrobené z kvalitního UV odolného PVC (polyvinylchlorid) modré nebo zelené barvy, které svojí životností výrazně předčí všechny konkurenční trampolíny. Na základní model trampolíny používám černé PE (polyetylén).  Nejhorší krytí trubek ochranné sítě mívají některé typy trampolín s vnitřní ochrannou sítí, ta totiž nemá vůbec žádné rukávy ochranné sítě, ale trubky jsou kryté pouze molitanem, který není ničím chráněn proti působení povětrnostních vlivů a rozpadne se tak během jedné sezóny, proto naše trampolíny s vnitřní ochrannou sítí mají navlékací rukávy z materiálu PVC jako trampolíny s klasickou konstrukcí.

návleky na trubku

Obr. trampolíny FASTJUMP mají návleky trubek vyroben pouze ze zeleného nebo modrého PVC s mřížkou, které je velmi odolné vůči působení povětrnostních vlivů

 

Je potřeba žebřík a je součástí balení trampolínového setu?

Ano, samozřejmě, žebřík je pro provoz každé trampolíny naprosto nezbytný, bez žebříku nemůže být nikdy lezení na trampolínu a z trampolíny bezpečné, řada prodejců s cílem opticky snížit cenu trampolíny nabízí trampolíny bez žebříku, jedni tvrdí, že k trampolíně není potřeba, což je úplný nesmysl a takový prodejce by asi ani neměl trampolíny prodávat, když úmyslně snižuje bezpečnost prodávaného zboží. Druhá skupina prodejců pak nabízí žebřík zvlášť, kdy si ho musíte za cenu kolem 400,- až 500,- Kč dokoupit. Naše firma dbá důrazně na bezpečnost a proto mají naše trampolíny mají vždy žebřík v základním balení.

Důrazný pozor na žebříky s plastovými nášlapy, plast při používání velmi brzy praská a schůdky jsou pak v důsledku toho velmi brzy nepoužitelné a výstup na trampolínu nebezpečný, my z tohoto důvodu nabízíme pouze celokovový žebřík, který vydrží i vysokou zátěž.

žebřík trampolíny

Obr. součástí trampolínového setu našich trampolín je vždy pevný celokovový žebřík

 

Co všechno obsahuje trampolínový set našich trampolín?

Trampolínový set našich trampolín obsahuje vždy kompletní neošizenou trampolínu s ochrannou sítí, dále pak se obsahuje žebřík a v neposlední řadě i praktickou krycí plachtu na skákací plochu, prakticky tak za jednu cenu dostanete vše, co je k provozu trampolíny potřeba a již dále nemusíte nic dokupovat.

Náš trampolínový set je ekonomicky velmi výhodný a to z toho důvodu, že dbáme jak na kvalitu našich produktů a to hlavně s ohledem na následnou bezpečnost při používání, životnost a poprodejní servis.

 

Pořídit trampolínu s vnější ochrannou sítí nebo trampolínu s vnitřní ochrannou sítí?

Naše firma nabízí trampolíny obou variant, kdy jsme kvůli požadavku zákazníků na trampolínu s vnitřní ochrannou sítí takovou trampolínu vyvinuli a řádně odladili jak je u našich trampolín FASTJUMP zvykem a již jí máme třetí rok v naší nabídce.

Na trampolínu FASTJUMP s vnitřní ochrannou sítí jsme se snažili použít co nejvíce částí a komponentů z klasické koncepce trampolín, kterou již používáme od roku 2011 a máme jí tak již řádně odzkoušenu a otestovanou na životnost a bezpečnost.

Základ obou typu tedy tvoří stejný osvědčený rám, stejná je i skákací plocha a stejné jsou i použité materiály, trampolíny se tak liší pouze v několika detailech a hlavně pak v umístění ochranné sítě, která je v případě klasické koncepce uchycena po obvodu trampolíny zatímco u koncepce s vnitřní sítí je síť uchycena uvnitř trampolíny ještě před krytem ochranné sítě, který je tedy v tomto případě vně.

Vzhledem k tomu, že prodáváme a máme odzkoušené oba typy koncepcí, musíme konstatovat, že nelze jednoznačně říci, že by byla lepší trampolína se sítí po obvodu či trampolína se sítí uvnitř, každá má své výhody i nevýhody a to jak z důvodu užitné hodnoty, tak i praktičnosti a bezpečnosti.

Pokud by Vás jednotlivé rozdíly detailněji zajímali, můžete zavolat na tel. 724 525 321, velmi rád to s Vámi rozeberu a zodpovím všechny Vaše dotazy.

 

Jsou všechny náhradní díly na trampolíny skladem?

Ano, všechny náhradní díly máme skladem a spoustu dílů máme i na průměry trampolín, které ani nenabízíme.

U nás můžete zakoupit úplně všechny náhradní díly, každý šroubek i trubku, na našem internetovém obchodu máme vystaveny pouze ty díly, které jsou univerzální a které je možné použít na většinu značek trampolíny, ale díly specifické, které je možné použít jen na naše trampolíny FASTJUMP jako jsou trubky, spony, šroubky, krytky atd. máme skladem, ale nemáme je vystavené, protože nepasují na jiné trampolíny, stačí tedy zavolat na tel. 720 679 679 a přeptat se na dostupnost a cenu dílů, které potřebujete.

Všechny díly budeme prodávat nejméně 10 let po skončení prodeje modelu.

 

Lze na trampolíny FASTJUMP použít náhradní díly od jiných výrobců?

Bohužel náhradní díly na naše trampolíny jsou natolik specifické právě díky mnoha kvalitativním úpravám, proto náhradní díly od jiných prodejců či výrobců nelze použít a je nutné používat pouze originální náhradní díly.

 

Mají všechny naše trampolíny certifikáty o bezpečnosti a kvalitě?

Ano samozřejmě, naše trampolíny jsou testovány ve německými zkušebnami a jsou držiteli bezpečnostních certifikátů TUV NORD.

Bohužel certifikace mají všechny trampolíny (i ty ošizené) na trhu a udělení certifikátu není žádná záruka kvality trampolíny, protože na certifikaci do zkušebního ústavu jdou pouze vzorky trampolín a pokud se obchodník rozhodne ušetřit, tak u trampolín zkrátí trubky, ubere na tloušťce trubek, dá menší množství pružin či použije horší materiály, ale stále to prodává jako ten typ, který prošel zkušebnou, proto je velmi důležité dbát na všechna srovnání kvality a materiálů a udělat si úsudek raději sám, aby pak člověk nebyl nemile překvapen.

 

Je nutné trampolínu kotvit proti větru a jak?

Velmi záleží na typu pozemku na závětrných pozemcích není nutné trampolínu kotvit do země vůbec, ale na pozemcích větrných, kde se silný vítr vyskytuje velmi často je kotvení do země určitě vhodné a rozhodně ho doporučujeme, ovšem důrazně při tomto varujeme před použitím prodávaných kotviček které jsou na internetu prezentovány a prodávány za účelem ukotvení trampolíny, tyto kotvičky jsou bohužel velmi krátké a ze zkušenosti víme, že ani jejich použití nezabrání odnesení trampolíny silným větrem, vítr trampolínu odnese i s kotvičkami a trampolínu velmi poničí.

Pokud trampolínu chcete umístit na větrný pozemek, velmi dobře se osvědčilo zatlouct do země alespoň 50 cm dlouhý stavební drát typu „roksor“ , který na konci ohneme a zahákneme za „U“ nohu trampolíny, toto udělat nejlépe na každé „U“ noze, takto ukotvenou trampolínu pak vítr neodnese.

Nebo je také možnost zakoupit v některém z hobby marketů delší kotvy, které jsou dlouhé alespoň 20 až 30 cm dlouhé (část určená do země).

Na krátké originální kotvičky není žádné spolehnutí, proto je z tohoto důvodu už vůbec nenabízíme a jejich prodej jsme právě z důvodu nespolehlivosti ukončili a raději radíme výše popsané levnější, ale hlavně účinné řešení.

 

Je nutné trampolínu na zimu ukládat?

Není nutné trampolínu na zimu ukládat, ale určitě to doporučujeme, protože se tím výrazně prodlužuje životnost zejména měkkých dílů trampolíny jako je ochranná síť, skákací plocha a kryt pružin. Trampolínu doporučujeme uklidit na suché místo, nejlépe pak na místo, kde nemrzne. Důrazný pozor, aby nebyla trampolína skládána již za mrazu a nedošlo pak vlivem toho k popraskání měkkých části, trampolína se musí skládat vždy za ještě teplého počasí.

Pokud nechceme trampolínu na zimu skládat, můžeme použít krycí plachtu na zimu, sundat pouze ochrannou síť a kryt pružin a přes skákací plochu natáhnout krycí plachtu, kterou upevníte pomocí háčků, kterou je plachta opatřena a trampolínu je třeba z jedné strany přizvednout a podložit například špalkem, aby byla jedna strana trampolíny výš a z plachty mohl stékat déšť a sníh.

 

Jak dlouho trvá než trampolínu postavím a jak je to náročné?

Postavit trampolínu trvá i méně zručným cca 1,5 hodiny až dvě hodiny v závislosti na tom, zda má trampolínu klasické konstrukce jejíž složení je snažší a rychlejší a nebo trampolínu s vnitřní sítí jejíž složení je obecně o něco složitější, trampolínu lze složit i v jednom, ale vždy je lepší jí skládat ve dvou, je to určitě rychlejší. Trampolína obsahuje intuitivní obrázkový návod v češtině, podle kterého není problém trampolínu lehce složit.

V případě jakéhokoliv problému je možné použít naší infolinku a kdykoliv zavolat na tel. 724 525 321 a my Vám velmi rádi poradíme.

 

Naložím trampolínu do osobního automobilu?

Ano, trampolíny všech velikostí je možné naložit do všech značek a velikostí (pouze mimo miniautomobilů) osobního automobilu, ovšem téměr vždy je nutné složit zadní část sedačky, u některých automobilů stačí jen jedna třetina zadní sedačky u některých je pak nutné složit celou zadní sedačku, toto řešení je nutné i automobilů typu „combi“.

 

Je možná prohlídka a osobní odběr trampolíny?

Ano, toto je naprosto samozřejmé, po dohodě na tel. čísle 724 525 321 se můžete dohodnout na prohlídce a osobním odběru trampolíny, osobní odběr je po domluvě možný kdykoliv i včetně víkendů a večerních hodin.

 

Máte další dotazy na naše trampolíny?

Pokud máte další dotazy, využijte naší infolinku na tel. čísle 724 525 321, můžete volat kdykoliv, velmi rádi se Vám budeme věnovat a rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.