Srovnání trampolín

Srovnání kvalitativních parametrů naší zahradní trampolíny  s ošizenými konkurenčními trampolínami

PARAMETRY A VYLEPŠENÍ NAŠÍ trampolíny FASTJUMP 305 cm s ochrannou sítí, žebříkem a krycí plachtou.

TRAMPOLÍNA MUSÍ MÍT VŽDY 4 „U“ nohy, nekupujte ošizené trampolíny, které mají pouze 3 „U“ nohy !!!!!.

Naše trampolíny 305 cm a 366 cm mají vždy 4 „U“ nohy (8 kusů svislých noh),  mnoho prodejců nabízí na různých aukčních, slevových serverech či v supermarketech podezřele levné trampolíny, které mají pouze 3 „U“ nohy (6 kusů svislých noh).

Taková trampolína pak ovšem postrádá stabilitu, při řádění dětí se může rozhoupat a pak dokonce i převrhnout, její používání a zvláště pak na travnatém povrchu může být pro velmi NEBEZPEČNÉ!!!!!

Dalším důsledkem sníženého počtu „U“ noh je snížená nosnost celé trampolíny, trampolíny se 3 „U“ nohami nikdy nemůžou mít nosnost 180 kg, ale pouze cca 100 až 120 kg.

U každé trampolíny je její stabilita ta nejdůležitější vlastnost z hlediska bezpečnosti, trampolína, která je ošizena na počtu „U“ noh nemůže být nikdy kvalitní ani bezpečná.

POZOR NIKDY NEKUPUJTE TRAMPOLÍNY, KTERÉ MAJÍ POUZE 3 „U“ NOHY!!!!!!!

nohy u trampolíny

Obr. kvalitní trampolína musí mít vždy 4 „U“ nohy (obrázek vlevo), 3 „U“ nohy je ošizená varianta se špatnou stabilitou (na obrázku vpravo)

 

POČET TRUBEK OCHRANNÉ SÍTĚ MUSÍ BÝT VŽDY NEJMÉNĚ 8 KUSŮ, NIKDY 6 KUSŮ!!!!!

Počet trubek ochranné sítě je velmi důležitý, protože čím je počet trubek větší, tím jsou menší rozestupy mezi jednotlivými trubkami a ochranná síť pak má díky tomu velmi účinnost zadržení případného pádu skákajícího. Kvalitní trampolína o průměru 305 cm a 366 cm by měla mít 8 trubek ochranné sítě a trampolíny větších průměrů přes 400 cm by správně měli mít 12 trubek ochranné sítě, aby byla účinnost ochranné sítě co nejvyšší.

trubky u trampolíny

Obr. všechny naše trampolíny s ochrannou sítí mají vždy 8 trubek ochranné sítě a díky tomu vysokou účinnost ochranné sítě

POZOR U TRAMPOLÍN POUZE SE 6 TRUBKAMI OCHRANNÉ SÍTĚ JSOU ROZESTUPY JIŽ TAK VELKÉ, ŽE MŮŽE SKÁKAJÍCÍ OCHRANNOU SÍTÍ PROPADNOUT AŽ NA ZEM!!!!!

ochranné sítě u trampolíny

Obr. ošizené trampolíny mívají pouze 6 trubek ochranné sítě a díky tomu je velmi snížena účinnost ochranné sítě a tím i bezpečnost celé trampolíny

ROZHODNĚ NEKUPUJTE TRAMPOLÍNY SE ZKRÁCENÝMI TRUBKAMI OCHRANNÉ SÍTĚ, JEJICH POUŽÍVÁNÍ MŮŽE BÝT NEBEZPEČNÉ!!!!!

Všechny naše zahradní trampolíny mají vždy trubky, na kterých je nasazena ochranná síť dostatečně dlouhé (230 cm), první důvod je, aby byla dodržena dostatečná výška ochranné sítě, která je u našich trampolín 165 cm a dalším důvodem je, aby tyto trubky vedly podél konstrukce až na zem (viz. obrázky níže), krátké trubky, které končí jen několik desítek centimetrů pod konstrukcí se mají snahu ohýbat a posléze i vylamovat.

trubky ochranné sítě

Obr. Naše trampolíny mají vždy trubky ochranné sítě prodloužené až na zem (viz. obrázek vpravo), nekvalitní konkurence naproti tomu šetří i na těchto trubkách, které se pak nejen ohýbají, ale i vylamují

POUŽITÍ KVALITNÍCH TVAROVANÝCH SPONEK NA UPEVNĚNÍ TRUBEK

Na našich trampolínách používáme tvarované sponky, které pevně fixují trubky ochranné sítě ke konstrukci vždy a za všech okolností (viz. obrázek 1), bohužel řada konkurenčních trampolín má buď sponky s plastovým muzikusem a křídlovými maticemi (viz. obrázek 2), plastový mezikus bohužel velmi rychle degraduje a za krátkou dobu se vylomí a křídlové matice se neustále povolují a trubky se pak mají snahu neustále naklánět do stran a ochranná síť pak neplní funkci bezpečné zábrany.

Nejhorší variantou je pak spojení šroubem (viz. obrázek 3), trubky jsou provrtáním značně zeslabené a pak se při provozu velmi lehce ohýbají a posléze se v místě vrtu zlomí a jsou již neopravitelné a je nutné pořídit nové.

tvarované sponky pro trampolínu

Obr.1- kvalitní a pevný spoj můžou zajistit pouze tvarované sponky, které pevně obepnou současně obě trubky a zabraňují tak jejich vysmeknutí

špatné ukotvení ochranné sítě

Obr.2 – spojení s plastovým muzikusem a utahování křídlovými maticemi není šťastné řešení, plast často praská, křídlové matice se samovolně povolují a ani nemůžou odolat nenechavým prstíkům našich ratolestí a trubky se pak uvolňují, naklání do stran a nedrží ochrannou síť

nejhorší varianta spojení trubky a konstrukce trampolíny

Obr.3 – Nejhorší varianta spojení trubky ochranné sítě a konstrukce, trubka je provrtáním výrazně zeslabena a velmi náchylná k ohýbání a vylamování, tomuto řešení se vždy raději vyhněte

KVALITNÍ ZAPÍNÁNÍ OCHRANNÉ SÍTĚ, HLAVNÍ ZÁSADA BEZPEČNOSTI

Aby bylo skákání na trampolíně co nejvíce bezpečné, je vždy důležité, aby měla ochranná síť pořádné zapínání, proto je u všech našich trampolín používán nejen normální zip, ale dále pak i pojistné vnější klipsy, které ještě můžete zavřít zvenku, pro zvýšení bezpečnosti mají obvykle trampolíny pouze 3 kusy klipsů, ale trampolíny FASTJUMP dokonce 5 kusů klipsů. Pozor na trampolíny, které používají pouze suchý zip, suchý zip se velmi brzy opotřebuje a neplní pak vůbec funkci bezpečného uzavření ochranné sítě.

zapínání trampolíny

Trampolíny FASTJUMP mají vždy nejen klasický zip, ale i 5 kusů klipsů pro zvýšení bezpečnosti

PRO MALÉ DĚTI MŮŽE BÝT LEZENÍ NA TRAMPOLÍNU A Z TRAMPOLÍNY VELMI NEBEZPEČNÉ!!!!!!!!!!!!!

Náš trampolínový set vždy obsahuje pevný kovový žebřík (viz. obr.1), který zajišťuje bezpečný přístup na trampolínu i pro ty nejmenší uživatele, trampolína pro děti by měla být vždy bezpečná a proto argumentace některých neseriózních prodejců, že žebřík není potřeba je zcela scestná a za vším je pouze ziskuchtivost prodejce, který, aby mohl nabídnout na první pohled levnou trampolínu, nabízí neúplný set bez žebříku.

Zvláštní pozor si dejte na plastové nášlapy (viz. obr. 2) u některých trampolín, plast velmi brzy praská a žebříček se stává nepoužitelným!!!!!

žebříky u trampolíny

Obr. 1 – vždy pevný kovový žebřík, který vydrží i velkou zátěž

Obr. 2 – plastové nášlapy často praskají

 

POČET PRUŽIN JE DŮLEŽITÝ PRO NOSNOST TRAMPOLÍNY

Naše trampolíny 305 cm mají vždy 64 kusů (viz. obrázek) kvalitních pozinkovaných pružin (viz. obrázek 11), konkurenční levné trampolíny mívají často pouze 60, ale i třeba 50 či 54 kusů pružin, takové trampolíny mají pak nosnost pouze kolem 100 –120 kg, což je opravdu málo a při skákání dospělé osoby či více menších může hrozit i deformace a poškození celé trampolíny.

pružiny na trampolínu

Obr. Dostatečný počet pružin je limitujícím faktorem pro celkovou nosnost trampolíny a dále pružností skákací plochy

pružina pro trampolínu

Obr. kvalitní pozinkované pružiny jsou základem každé kvalitní trampolíny 

NOSNOST NAŠICH TRAMPOLÍN JE 180 KG, VYHÝBEJTE SE TRAMPOLÍNÁM S NÍZKOU NOSNOSTÍ KOLEM 100 – 120 KG

Naše trampolíny 305 cm a 366 cm mají maximální nosnost 180 kg, což je výrazně více, než nabízí většina konkurenčních prodejců zejména pak různých v různých supermarketech, na aukčních či slevových serverech. Podezřele levné trampolíny prodávané na těchto místech mívají obvyklou nosnost pouze kolem 100 – 120 kg, což je opravdu velmi málo a jasně to svědčí o ošizených materiálech použitých na výrobu konstrukce trampolíny. Takto ošizená konstrukce se při skákání dospělé osoby či více dětí může začít deformovat a postupně dochází k nevratnému poškození různých částí trampolíny, které se pak výrazně promítá do bezpečnosti celé trampolíny.

Důrazný pozor zejména na polské prodejce či prodejce z měst blízko Polsku, které nabízejí podezřele levné trampolíny, které mají slabší trubky než je 1,5 mm např. 1,1 mm, menší průměr trubek než je 3,8 cm, menší počet pružin než je 64 pružin (například jen 50 – 54 kusů), ale přesto Vám budou lhát a tvrdit, že jejich nejlevnější trampolíny mají nosnost až 200 kg, tyto trampolíny jsou většinou s vnitřní ochrannou sítí, jsou ošizené naprosto na všem, jejich životnost je velmi malá a hlavně bezpečnost celé trampolíny je velmi špatná a dětská trampolína by přeci měla být hlavně bezpečná!!!!!

SOUČÁSTÍ NAŠEHO TRAMPOLÍNOVÉHO SETU JE KRYCÍ PLACHTA NA SKÁKACÍ PLOCHU

Naše dětské trampolíny obsahují v již základním trampolínovém setu krycí plachtu na skákací plochu, která je velmi užitečná na zimu, pokud chcete trampolínu zazimovat, ale nechcete jí celou skládat, stačí pak pouze sundat ochrannou síť a ochranný kryt pružin, na skakací plochu pak rozprostřít krycí plachtu, kterou upevníte do oček skákací plochy stejně jako je to u ochranné sítě a trampolínu pak z jedné strany přizdvihnete například jí položíte na na špalek či kámen, aby jedna strana trampolíny byla výše a déšť a sníh mohli samovolně odtékat z trampolíny.

krycí plachta na trampolínu

Obr.: naše trampolíny mají v již základním trampolínovém setu krycí plachtu na skákací plochu, konkurence plachtu buď vůbec nenabízí a nebo jí musíte dokupovat.

ŠÍŘKA KRYTU PRUŽIN JE VELMI DŮLEŽITÁ PRO BEZPEČNOST SKÁKÁNÍ NA TRAMPOLÍNĚ

Aby bylo skákání na trampolíně pro děti bezpečné a nemohlo se stát, že jim propadne nožička mezi pružiny a dojde ke zranění, je nutné, aby byl kryt pružin dostatečně široký a plně zakrýval pružiny, náš kryt pružin má přesah přes pružiny 8 cm, což naprosto vylučuje, aby došlo ke zranění a skákání na trampolíně je pak bezpečné.

přesah krytu pružin na trampolíně

Obr. šířka krytu je velmi důležitá a pružiny nikdy nesmí být vidět a kryt pružin musí mít dostatečný přesah

POČET ŠVŮ KOLEM SKÁKÁCÍ PLOCHY TRAMPOLÍNY JE 8

Naše kvalitní trampolíny mají 8 obvodových švů kolem skákací plochy, které zajišťují naprosto pevné přišití poutek s očky, kterými se provlékají pružiny, aby nedocházelo k vytrhávání poutek a byla maximálně prodloužena životnost skákací plochy je nutné kupovat trampolínu právě s osmi švy, konkurenční trampolíny mají často pouze pět či šest švů, což je málo a může pak docházet při provozu k vytrhávání poutek s očky, které dostatečně nedrží.

švy na trampolíně

Obr. naše trampolíny mají na rozdíl od konkurenčních trampolín vždy 8 obvodových švů kolem skákací plochy (obr. vlevo) naproti tomu ošizené trampolíny konkurence mívají často pouze 6 švů (obrázek vpravo) což je opravdu málo a může vést až k utržení poutek s očky

NAŠE TRAMPOLÍNY MAJÍ VŠECHNA SPOJENÍ TRUBEK JIŠTĚNA JISTÍCÍMÍ ŠROUBKY

Vzhledem k tomu, že trampolína s ochrannou sítí je plně rozložitelná a na trampolíně je mnoho spojů, je velmi důležité, aby nikdy a za žádných okolností nedošlo k rozpojení jednotlivých trubek. Z tohoto důvodu jsou naše skákací trampolíny opatřeny jistícími šroubky u každého spoje, díky tomuto řešení je možné trampolínu přenášet po pozemku například z důvodu posekání trávníku a navíc se nemůže podařit ani nenechavým dětem jednotlivé díly trampolíny rozpojit

jistící šroubek

Obr. jistící šroubek na každém spoji zabraňuje rozpojení jednotlivých trubek 

ZAHRADNÍ TRAMPOLÍNA JE LEHCE ROZLOŽITELNÁ

Pro zahradní trampolínu je velmi důležité, aby byla lehce rozložitelná a nebylo to výrazně fyzicky náročné a to hlavně z důvodu zimního období, kdy je nanejvýš vhodné trampolínu složit a uložit na suché místo, velmi se tím prodlužuje životnost trampolíny, protože nemusí být vystavena extrémním podmínkám, které v zimě na venkovní trampolínu působí.

rozložená trampolína

Obr. venkovní trampolíny se dají velmi jednoduše celé rozložit a před zimou umístit na suché místo, aby trampolína nebyla vystavena nepřízní zimního počasí